Pokazy chemiczne to zupełnie inna forma przekazu niż warsztaty. To widowisko, w którym zgromadzone dzieci oglądają ciekawe doświadczenia chemiczne. Tematy pokazów są różnorodne, zwykle kolorowe i zaskakujące, odpowiednio dobrane dla różnych grup wiekowych.

Nasza oferta:

  • pokazy chemiczne przeznaczone są dla dzieci 4-14 lat zwykle z podziałem na grupy wiekowe
  • czas trwania dobieramy do wieku uczestników (przedszkola około 30-40 minut, szkoły około 60 minut),
  • termin pokazów oraz temat ustalamy indywidualnie dla danej grupy osób,
  • możliwość dojazdu do placówki szkolnej/przedszkolnej
  • doskonała propozycja na wycieczkę, wyjście ze szkoły/przedszkola
  • pokazy chemiczne to wspaniały pomysł by uatrakcyjnić różnego rodzaju święta np. Mikołajki, Andrzejki, Dzień Dziecka, Pierwszy Dzień Wiosny itp.
  • warsztaty odbywają się w godzinach pracy placówek szkolnych i przedszkolnych (8:00 – 15:00)

Cennik:
Koszt pokazów chemicznych: 10 - 12 zł (w zależności od liczby dzieci)

Pokazy chemiczne realizujemy na miejscu w Pracowni MiniLAB lub z dojazdem do wskazanej placówki. 
*Zlecenia z dojazdem realizujemy dla minimum 2-3 grup np. 20-osobowych. Koszty dojazdu doliczamy w zalezności od odległości  (powyżej 30 km) i liczby uczestników. 

Obecnie realizujemy zlecenia z 1-2 tygodniowym wyprzedzeniem. Terminy bardziej obleganych dni jak np. Mikołajki, Dzień Dziecka należy rezerwować dużo wcześniej. 

Trzy propozycje tematów:

Dla przedszkoli

Laboratorium szalonego naukowca
Abrakadabra
Chemiczna podróż z Marią Curie- Skłodowską


Wcielając się w jedną z ról (szalony naukowiec, czarodziej lub Maria Curie-Skłodowska) opowiadamy historię dotyczącą dawnych alchemików rodem z Harego Pottera, życia i odkryć Marii Skłodowskiej-Curie czy najciekawszych odkryć w historii chemii, które zrodził przypadek. Opowieści towarzyszą niezwykle ciekawe i kolorowe eksperymenty, a do pomocy przy ich wykonywaniu zapraszamy małych słuchaczy. Jest to niezwykle ciekawa propozycja, która nadaje się by uatrakcyjnić przedszkolne Andrzejki, Mikołajki, Pierwszy Dzień Wiosny czy Dzień Dziecka. Jak również urozmaicić zwykły dzień malucha w przedszkolu.

Dla szkół podstawowych

Na naszych pokazach prezentujemy najciekawsze eksperymenty: widowiskowe, zaskakujące, kolorowe. Tłumaczymy zachodzące zjawiska wciągając odbiorcę w tajemniczy świat chemii. Tak spędzony czas świetnie uzupełni wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody czy chemii. W trakcie wszystkich pokazów zapraszamy uczestników do pomocy przy wykonywaniu doświadczeń.